Liczba hoteli Spa & Wellness w bazie: 117

Hotele Spa & Wellness

Spa Hotele do Spa Hotele
Waluta:

Usługi Spa & Wellness

Hotele Spa na mapie

"Sanus per aquam"

Wellness

Wellness to bardzo popularny obecnie na świecie trend, głoszący konieczność dążenia do zdrowia fizycznego i psychicznego. A szczególnie do zachowania równowagi pomiędzy tymi dwoma wymiarami.

Podstawą Wellness jest filozofia spostrzegania człowieka, jako jednorodnej, nierozłącznej konstrukcji składającej się z kilku różnych warstw: fizycznej, duchowej, emocjonalnej, społecznej i intelektualnej. Aby osiągnąć szczęście człowiek nie może nadmiernie faworyzować żadnego z tych aspektów, zapominając o innych.

W praktyce stosowanie Wellness bardzo ważne będą więc takie elementy jak: zdrowe odżywianie, ruch i dbanie o kondycję fizyczną, dbałość o relacje międzyludzkie i swój stan emocjonalny, umiejętność relaksu i pokonywania stresu, świadome oddychanie.

Określenie korzeni Wellness nie jest łatwe. Jest to filozofia życia, która towarzyszy ludzkości od bardzo dawna. Pewne elementy Wellness były obecne w kulturze starożytnych Egipcjan. Filozofia głosząca harmonię pomiędzy ciałem a duchem, to jedna z ważniejszych podwalin cywilizacji dalekowschodnich.

Sama nazwa Wellness (pochodząca od angielskich słów well-being oraz fitness) została po raz pierwszy użyta przez amerykańskiego lekarza, dr. Halberta Dunn.

spa Czym jest Spa?
Hotele, Hotele Spa, Hotele Wellness, Usługi Spa, Hotele w Polsce, Hotele Spa nad morzem, Hotele Spa w górach, Hotele Spa & Wellness w Polsce, Zabiegi Spa, Hotele Wellness w górach, Hotele Wellness nad morzem, Hotele Wellness w Polsce, Hotele nad morzem, Zdrowie i Uroda
© 2006 part of QuoVadis.com