Liczba hoteli Spa & Wellness w bazie: 117

Hotele Spa & Wellness

Spa Hotele do Spa Hotele
Waluta:

Usługi Spa & Wellness

Hotele Spa na mapie

"Sanus per aquam"

Spa

Termin Spa pochodzi od łacińskiego zwrotu Sanus Per Aquam, który możemy przetłumaczyć jako Zdrowie Przez Wodę.

Filozofia związana ze Spa zakłada, że kontakt z wodą ma wielkie znaczenie w zdobywaniu i utrzymywaniu zdrowia fizycznego oraz psychicznego.

Spa przeżywa obecnie renesans popularności, nie jest jednak wytworem naszych czasów. Cywilizacja rzymska nie tylko wymyśliła ten termin, lecz także wykorzystywała w pełni jego dobrodziejstwa.

W łaźniach rzymskich czyli tzw. termach stosowano rozmaite zabiegi pozytywnie wpływające na zdrowie i urodę: kąpiele zimne i gorące, masaże, kąpiele parowe. Rola łaźni nie ograniczała się jednak do dbałości o ciało. W tych samych kompleksach można było zadbać także o ducha, gdyż znajdowały się tam takie miejsca rozwoju intelektualnego i rozrywki jak: biblioteki, pokoje muzyczne, bufety, sale gier itp. Obiekty te były położone często wśród zieleni, a ich wnętrza starannie dekorowano. Korzystanie z łaźni było obyczajem każdego obywatela rzymskiego.

Początki idei Spa w czasach nowożytnych wiążą się z modą na uzdrowiska oraz wodolecznictwo, która rozpoczęła się w XVI w. Anglii powstaniem słynnego Bath.

Obecnie mówiąc o Spa mamy na myśli szereg zabiegów zdrowotnych i kosmetycznych oraz całą filozofię zakładającą, że do pełnego i szczęśliwego życia niezbędny jest relaks i dbałość o siebie.

spa Rodzaje Spa
Hotele, Hotele Spa, Hotele Wellness, Usługi Spa, Hotele w Polsce, Hotele Spa nad morzem, Hotele Spa w górach, Hotele Spa & Wellness w Polsce, Zabiegi Spa, Hotele Wellness w górach, Hotele Wellness nad morzem, Hotele Wellness w Polsce, Hotele nad morzem, Zdrowie i Uroda
© 2006 part of QuoVadis.com